BAŞVURU İÇİN GEREKENLER: 

Kimlik fotokopisi, başvuru formu, personel belgelendirme sözleşmesi ve ödeme dekontu gereklidir. Başvuru formu ve diğer istenen belgeler tarafımıza ulaştığında başvurunuz değerlendirildikten sonra sınav günü ve saati tarafınıza bildirilecektir.

TECRÜBE ÖN ŞARTI: Yok

EĞİTİM ÖN ŞARTI: Yok

KURS ÖN ŞARTI: Yok

BELGENİN GEÇERLİLİK SÜRESİ: 5 yıl

BELGE YENİLEMEDE UYGULANACAK ÖLÇME-DEĞERLENDİRME YÖNTEMİ:

Belgenin iptalini gerektirecek bir durum oluşmaması ve belge geçerlilik süresi boyunca kişi ile ilgili belgelendirme kuruluşuna performansa ilişkin şikâyet gelmemiş olması durumunda alçı levha uygulayıcısı fiili olarak toplam 18 ay çalıştığını belgelendirdiğinde, belgenin süresi 5 yıl daha uzatılır. Çalıştığını belgeleyemeyen kişiler, uygulama sınavına alınır ve başarılı olan adayların belgesi 5 yıl daha uzatılır. Uzatma süresi bittikten sonra (ilk sınavın yapıldığı tarihten 10 yıl sonra) teorik ve uygulamalı sınav yapılır.

SINAV STANDARTLARI:

12UY0054-3/00 Alçı Levha Uygulayıcısı (Seviye 3) Rev. No:00

BAŞARI NOTU:

Teorik ve Pratik sınav olarak değerlendirme yapılır. Teori sınavından %60, performans sınavlarından A1 bölümü için %70, A2 bölümü için %80 başarı beklenir.

 

Teorik ve uygulama sınavının her ikisinden de başarılı olma şartı aranır. Sınavların herhangi bir bölümünden başarısız olan kişi bir yıl içinde başarısız olduğu bölümden yeniden sınava girebilir. Bir yıl içerisinde bu hakkını kullanmadığı takdirde yeniden her iki sınava da girmek zorundadır.

 

"Kişisel verilerin korunması hakkında aydınlatma metnimizdeki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz.